Ondernemerspaar start met tweede formule: Burger Business in Amstelveen

Actueel |
30 okt 2025 |
Leestijd ± 1 tot 2 minuten

Het ondernemerspaar Ivan en Annelies Harderwijk uit Amstelveen heeft een tweede horecazaak geopend. Naast hun bestaande Kwalitaria-vestiging exploiteren zij sinds september ook een Burger Business. Beide formules maken deel uit van franchiseorganisatie Food Franchise Company (FFC).

De nieuwe zaak, gevestigd aan De Beerebijt 16A, is ondergebracht in het pand waar jarenlang hun cafetaria Beerebite zat. Dat is inmiddels omgetoverd tot een eigentijdse hamburgerzaak met een stoere uitstraling. Ivan Harderwijk: “Ik merkte dat er ruimte was voor een concept dat zich volledig richt op burgers: stoer, eigenwijs en met kwaliteit als kern. Het is nu dé plek voor echte burgerliefhebbers.”

Twee sterke formules onder één dak

Met Kwalitaria en Burger Business beheert het echtpaar nu twee verschillende formules binnen dezelfde franchiseorganisatie. “Kwalitaria is breed en toegankelijk, gericht op een breed assortiment aan snacks, maaltijden en menu’s,” legt Ivan uit. “Burger Business heeft juist een uitgesproken identiteit, volledig rond de burgerbeleving.”

De Harderwijks zijn niet de enigen die kiezen voor een tweede formule binnen FFC. Sinds de overname van Burger Business door FFC in 2023 groeit het aantal vestigingen gestaag. Met de opening in Amstelveen telt de formule inmiddels veertien locaties verspreid over Nederland.

Ruimte voor groei

De voormalige Beerebite kreeg een complete metamorfose. Het interieur ademt een urban sfeer met industrieel design en biedt plek aan gasten die komen eten of afhalen. Ook bezorging maakt deel uit van het concept. Ivan: “Ik heb een topteam samengesteld dat de dagelijkse operatie draait. Zelf blijf ik betrokken, maar geef mijn mensen de ruimte om te groeien.”

Een derde vestiging sluit de ondernemer niet uit. “Groei is mooi, maar kwaliteit en stabiliteit gaan voor,” aldus Harderwijk.

Foto: Ondernemers Ivan en Annelies Harderwijk (FFC