Voor Murat Saygili was één ding duidelijk: hij wilde voor zichzelf beginnen. Maar hoe pak je dat aan als ondernemen nieuw voor je is? Na een periode van oriënteren vond hij in Kwalitaria de formule die bij hem past. Inmiddels staat hij in Utrecht aan het roer van Kwalitaria Oog in Al, een bestaande vestiging die na een flinke verbouwing opnieuw haar deuren heeft geopend.

Ook het brede assortiment van Kwalitaria sprak hem aan. “Er staat echt voor iedereen iets op het menu. Van friet en burgers tot vers belegde broodjes, vegetarische gerechten en halalproducten. Juist die veelzijdigheid vind ik sterk. Je kunt met één zaak een brede groep gasten aanspreken.”
De ondernemersplannen van Murat kregen echt vorm toen de mogelijkheid voorbij kwam om Kwalitaria Oog in Al over te nemen. Voordat hij zijn eerste gasten kon ontvangen, werd de vestiging flink aangepakt. Na een complete make-over is de zaak klaar voor een nieuwe start.
Dat de buurt uitkeek naar de heropening, merkte Murat al tijdens de verbouwing. “Er kwamen regelmatig mensen langs die vroegen wanneer we weer open zouden gaan. Mooi om te merken dat de zaak echt een plek heeft in de buurt.”
Nu de deuren weer open zijn, kan het ondernemen voor Murat echt beginnen. “Ik wil een zaak neerzetten waar mensen graag binnenlopen. Natuurlijk voor lekker eten, maar ook voor de vriendelijke service en de gezelligheid met een kop koffie. Ik heb ontzettend veel zin om de buurt te leren kennen en samen met mijn team iets moois op te bouwen.”
Ondernemen was nieuw voor Murat. Juist daarom koos hij bewust voor een franchiseformule. “Bij een eigen zaak komt veel meer kijken dan alleen een pand en apparatuur. Je moet over ontzettend veel dingen nadenken. Dan is het fijn dat er mensen naast je staan die de ervaring en kennis al in huis hebben. Je runt je eigen zaak, maar hoeft niet alles zelf uit te vinden.”
Die combinatie van zelfstandig ondernemen en samenwerken past goed bij hem. Voor mensen die zelf rondlopen met ondernemersplannen heeft Murat dan ook een duidelijk advies. “Ga gewoon eens het gesprek aan. Dat kost niets en je zit nergens aan vast. Ik vond het in het begin ook spannend, maar ben blij dat ik de stap heb gezet. Ik zeg altijd: alleen ben je sneller, maar samen kom je verder.”