Wim van Rooij van snackbar Wimke in Oijen timmert niet alleen als influencer op TikTok aan de weg. Hij is ook kandidaat bij de komende gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart met een opvallende verkiezingsposter.
Op deze poster staat de foto van ‘Wimke’ en de tekst: ‘Altijd gezellig bij snackbar Wimke. Kom hier gezellig wat eten!’. Geen politieke slogan maar een uitnodiging om naar de cafetaria te komen.

Hoop op voorkeursstemmen
Cafetariahouder Wim van Rooij uit Oijen staat op de 23e plaats van de lijst van de lokale partij VDG in de gemeente Oss. Aan Omroep Brabant laat hij weten dat hij via deze boodschap met voorkeursstemmen in de raad hoopt te komen. “Op maandag en dinsdag ben ik dicht, dus ik kan er wel tijd voor vrijmaken.”
Op TikTok als influencer
In zijn regio staat de cafetariahouder bekend als ‘Wimke’. Dat komt niet alleen door de naam van de gelijknamige snackbar maar ook door zijn bijdragen op TikTok als influencer. Omroep Brabant stelt vast dat de poster van Van Rooij op sociale media meer likes krijgt dan die van andere partijgenoten.
“Het mag ook best gezellig zijn”
Op de vraag of de apolitieke boodschap wel op een verkiezingsposter thuishoort, geeft Van Rooij aan dat dit prima zo kan. “Natuurlijk is het echt, het is geen grap. In een friettent wordt altijd van alles besproken. Dus de gesprekken over politiek komen automatisch. Het hoeft toch niet allemaal zo serieus te zijn? Het mag ook best gezellig zijn.” Zo liet hij weten in een gesprek met Omroep Brabant-presentator Ronny Balk in het programma Afslag Zuid.
Politieke onderwerpen
Volgens de snackbareigenaar wordt er in zijn zaak volop over politieke onderwerpen gepraat: “Het gaat over leefbaarheid en wonen, het verkeer en vervoer in de durpkes hier is minimaal. Dat geldt ook voor de zorg voor oudere mensen.”



































