Leden akkoord: ProFri gaat zelfstandig verder

Actueel |
18 jun 2025 |
Leestijd ± 1 tot 2 minuten

Het bestuur was al akkoord. Maar ook de leden van ProFri gaven deze week hun goedkeuring aan de verdere verzelfstandiging. Het betekent dat de vereniging voor professionele frituurders de nodige activiteiten in eigen beheer neemt.

Sinds de oprichting in 2012 lag de uitvoering bij het Nederlands Frituurcentrum (NFC). Het NFC van ondernemer Frans van Rooij, tevens initiatiefnemer van ProFri, ontwikkelde tal van producten en activiteiten voor ProFri. Zo regelde het NFC onder meer de uitgifte van ProFri’s keurmerken Goed Gefrituurd (gecertificeerd vakmanschap) en Met Goud Bekroond (specialiteiten uit eigen keuken).

Digitale producten

Maar de keurmerken zijn niet de enige zaken die bij het Nederlands Frituurcentrum berustten. Zo gaan ook enkele digitale producten over van het NFC naar ProFri. Het gaat onder meer om digitale cursussen (e-learnings) voor medewerkers en de Quick Scan waarmee ondernemers de dagelijkse prestaties in hun zaken zelf kunnen meten.

“Lege huls”

Ubel Zuiderveld, sinds maart directeur van de vakvereniging, is blij dat de kogel door de kerk is. “Ik ben verheugd dat het bestuur en de leden hebben ingestemd. Al doen we natuurlijk als ProFri veel meer, een vakvereniging zonder tools als bijvoorbeeld de keurmerken is een lege huls.”

Het Nederlands Frituurcentrum legt zich vanaf nu helemaal toe op platforms als Frituurwereld.nl, Frituurwereld Event en Smulgids.nl. Begin dit jaar is de transitie al in gang gezet. ProFri verhuisde van het NFC-kantoor in Veldhoven naar een eigen onderkomen op bedrijventerrein Eindhoven De Hurk.

Headerfoto: medewerkers en leden van ProFri en medewerkers van gastheer Ducate in Woerden. Portretfoto: ProFri-directeur Ubel Zuiderveld. Foto’s: ProFri, Cor Salverius.

Meer over