Natasja Warnars blijft snackend verrassen met nieuwe tochten

Trivia, Actueel |
20 aug 2025 |
Leestijd ± 1 tot 2 minuten

De Dordtse Natasja Warnars, bekend van de inmiddels fameuze Frikandellentocht, zit bepaald niet stil. Na de eerdere introductie van de sportieve LangeLummelLoop verrast zij de snackliefhebbers nu opnieuw met een gloednieuwe editie: het Mexicanoloopie.

Geboortestad van snackiconen

Dat juist Dordrecht decor is van deze bijzondere tochten, is geen toeval. Niet alleen de frikandel, maar ook de Mexicano zag hier het levenslicht.

  • De frikandel werd in 1954 bedacht door slager Gerrit de Vries, die vanwege nieuwe regels zijn gehaktbal moest aanpassen. Hij rolde er een langwerpige snack van, die zou uitgroeien tot de populairste frituursnack van Nederland.
  • De Mexicano kwam in de jaren ’80 van de hand van snackproducent De Vries Snacks uit Dordrecht. Met zijn karakteristieke ribbelvorm en pittige kruiding groeide deze snackicoon al snel uit tot een vaste waarde in talloze frituren.

Natasja brengt met haar wandelingen dus letterlijk hulde aan de rijke snackgeschiedenis van Dordt.

BEKIJK HIER DE REPORTAGE VAN RTV DORDRECHT

Van Lange Lummels tot Mexicano’s

Met de LangeLummelLoop konden de fanatiekelingen al een stevige 18 kilometer wandelen en onderweg drie Lange Lummels – frikandellen van maar liefst 250 gram – wegwerken. De kersverse Mexicanotocht voegt daar een pittige variant aan toe: een smakelijke stadswandeling waarbij de populaire Mexicano centraal staat.

Frisse uitstraling

Alsof dat nog niet genoeg is, presenteerde Natasja vlak voor de zomer ook een nieuw logo voor haar Frikandellentocht. Daarmee geeft ze haar inmiddels iconische snackwandelingen een frisse en herkenbare uitstraling.

Enthousiasme werkt aanstekelijk

Met haar creatieve ideeën, humor en aanstekelijke enthousiasme heeft Natasja Warnars inmiddels een trouwe schare deelnemers én volop media-aandacht weten te vergaren. Zoals we eerder op Frituurwereld al schreven, weet zij wandelen en snacken telkens weer op een originele manier te combineren.

Natasja’s programma

Het Mexicanoloopie staat voor zondag 26 oktober op het programma van Natasja. De volgende frikandellentochten met stadsgids staan gepland voor zondag 28 september en zondag 16 november. Volgens haar Facebookpagina zijn er nog een aantal plaatsen vrij.

Deze reportage is gemaakt door RTV Dordrecht