Tilburgse Kermis: “Piemelsnack de nieuwe hype”

Actueel |
23 jul 2025 |
Leestijd ± 1 tot 2 minuten

“Na de piemelknuffel is de piemelsnack de nieuwe hype van de Tilburgse Kermis.” Dit schrijft Omroep Brabant over dé snacktrend tijdens de grootste kermis van de Benelux.

De Tilburgse kermis, al zo’n 450 jaar een fenomeen in de stad, startte afgelopen vrijdag. Tot en met komende zondag brengen de ruim 200 attracties ongeveer een miljoen mensen op de been. De Vlaamse snackpiemel ofwel Perlut wordt nu al aangewezen als een daverende noviteit.

Frietkwartier in Rijen

De Perlut kwam in april op de markt. De bekende Vlaamse deejay Viktor Verhulst is de animator van de gepaneerde penis. Het eerste Nederlandse bedrijf dat de Perlut in zijn assortiment opnam, was dit voorjaar Frietkwartier in Rijen. Het bedrijf liet toen al weten dat men verwachtte er goede zaken mee te kunnen doen tijdens de Tilburgse Kermis.

“Top na paar biertjes”

Op de kermis in Tilburg wordt de Perlut op verschillende plekken verkocht voor circa vier euro. Verslaggevers van Omroep Brabant namen de proef op de som en oordelen: “Met een flinke klodder mayonaise glijdt de vettige snack goed naar binnen bij de fijnproevers. Het lijkt wel een gehaktbal van binnen en het vlees is lekker kruidig. Dit is top als je een paar biertjes op hebt.”

Twee jaar geleden waren grote pluche piemelknuffels dé hit van de Tilburgse Kermis.

Foto: promofoto De Snackcentrale Perlut

Meer over